Με το 2.20 της Τσέλσι και τα γκολ στο Λονδίνο

Φουλ αγωνιστική δράση στην Πρέμιερ Λιγκ Αγγλίας, με το πρόγραμμα του Σαββάτου (07/11) να περιλαμβάνει έντονο στοιχηματικό ενδιαφέρον. Η φορμαρισμένη Τσέλσι υποδέχεται την απογοητευτική Σέφιλντ Γιουνάιτεντ. Αργότερα, η Γουέστ Χαμ φιλοξενεί τη Φούλαμ στο λονδρέζικο ντέρμπι.

Chelsea-Sheffield United

ΤΣΕΛΣΙ – ΣΕΦΙΛΝΤ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ (19:30)

Σε εξαιρετική κατάσταση η Τσέλσι, προέρχεται από το εντός έδρας τρίποντο (3-0) απέναντι στη Ρεν. Μετά από τρεις αγωνιστικές στον όμιλο του Τσάμπιονς Λιγκ, παραμένει αήττητη με απολογισμό: δύο νίκες και μία ισοπαλία. Βρίσκεται στην κορυφή του ομίλου με 7 βαθμούς και ακόμα δεν έχει δεχθεί γκολ. Στην Πρέμιερ Λιγκ πραγματοποίησε πειστική εμφάνιση στο «Τερφ Μουρ» κόντρα στην Μπέρνλι, επικρατώντας άνετα με σκορ 3-0 και σκαρφαλώνει στον πίνακα της βαθμολογίας. Αήττητη για πέντε (δύο νίκες, τρεις ισοπαλίες) σερί αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα, τελευταία φορά που δεν πήρε βαθμό στις 20/09 με το 0-2 από τη Λίβερπουλ. Με No Goal ολοκληρώθηκαν και οι πέντε πρόσφατες υποχρεώσεις σε όλες τις διοργανώσεις.

Η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ ηττήθηκε 1-0 στην εντός έδρας αναμέτρηση από τη Μάντσεστερ Σίτι. Δέχθηκε το καθοριστικό γκολ στο 28ο λεπτό, απέτυχε να βρει λύσεις και να αντιδράσει, συνεχίζοντας την απογοητευτική πορεία στο φετινό πρωτάθλημα. Μετά από επτά αγωνιστικές έχει μαζέψει μόλις ένα βαθμό, ήδη έχει υποστεί έξι ήττες! Σταθερά στις τελευταίες θέσεις μαζί με την Μπέρνλι, με τα υπάρχοντα δεδομένα είναι τα φαβορί για υποβιβασμό. Διαθέτει τη χειρότερη επίθεση με μόλις τρία τέρματα. Το No Goal εμφανίστηκε στις τέσσερις φετινές αναμετρήσεις στην Πρέμιερ Λιγκ Αγγλίας.

ΠΡΟΒΛΕΨΗ: Αναμέτρηση με ξεκάθαρο φαβορί, η Τσέλσι έχει βρει ρυθμό μεσοεπιθετικά και ταυτόχρονα δέχεται γκολ μόνο με αίτηση. Τραγική η εικόνα και οι επιδόσεις της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, δύσκολα θα απειλήσει τους φορμαρισμένους «μπλε» του Λονδίνου. Περιμένουμε μία επαγγελματική νίκη, ποντάρισμα στο combo 1+Under 3.5 Goal με απόδοση 2.20 στο Stoiximan.

ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ – ΦΟΥΛΑΜ (22:00)

Η Γουέστ Χαμ ηττήθηκε στις λεπτομέρειες με σκορ 2-1 από τη Λίβερπουλ στο «Άνφιλντ». Προηγήθηκε στο 10ο λεπτό, ισοφαρίστηκε με πέναλτι πριν βγει το ημίχρονο και δέχθηκε την ολική ανατροπή στο 85′. Δόθηκε τέλος στο θετικό σερί των τεσσάρων (δύο νίκες, δύο ισοπαλίες) αναμετρήσεων στο πρωτάθλημα, η εικόνα της κρίνεται άκρως ικανοποιητική και δείχνει να βαδίζει προς τη σωστή κατεύθυνση. Σκοράρει τουλάχιστον από ένα για έξι διαδοχικές αγωνιστικές, μοναδική φορά που απέτυχε στην πρεμιέρα (12/09) και το 0-2 από τη Νιούκαστλ. Παραμένει εκτός ο βασικός επιθετικός Αντόνιο. Δεν υπολογίζεται ο επίσης τραυματίας Νομπλ (έμπειρος χαφ).

Η Φούλαμ χρειάστηκε να περιμένει μέχρι την 7η αγωνιστική για να γευθεί τη χαρά της νίκης. Επικράτησε εντός έδρας 3-0 με αντίπαλο τη Γουέστ Μπρομ, σε αναμέτρηση που σκόραρε δύο τέρματα στο πρώτο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο διάστημα 26′-30′. Πολύτιμη βαθμολογική ανάσα για το σύνολο του Σκοτ Πάρκερ, σκαρφάλωσε πάνω από την επικίνδυνη ζώνη και τουλάχιστον μπορεί να ελπίζει σε καλύτερες εμφανίσεις. Κράτησε το μηδέν για πρώτη φορά στη φετινή Πρέμιερ Λιγκ, δείγμα της ασταθής αμυντικής λειτουργίας. Τιμωρημένος ο Αμπουμπακάρ Καμαρά (βασικός επιθετικός). Παραμένει αμφίβολη η συμμετοχή του Λεμινά (χαφ), που ταλαιπωρείται από τραυματισμό.

ΠΡΟΒΛΕΨΗ: Η Γουέστ Χαμ έχει προβάδισμα στο Λονδρέζικο ντέρμπι, ωστόσο η απόδοση στον άσο δεν ικανοποιεί. Η Φούλαμ θα παραταχθεί με ανεβασμένη ψυχολογία, μεσοεπιθετικά διαθέτει ποιότητα και μπορεί να απειλήσει. Ζευγάρι με παράδοση στα γκολ, επιλογή το συνδυαστικό Goal/Goal+Over 2.5 Goal σε απόδοση 2.17 στο Stoiximan.