Σκοράρουν για το 1.83 και ρίσκο στην Πρέμιερ Λιγκ

Επιστροφή σε ρυθμούς πρωταθλημάτων με το πρόγραμμα της Παρασκευής (23/10) να περιλαμβάνει την έναρξη των αγωνιστικών. Στη γερμανική Μπουντεσλίγκα διεξάγεται το ζευγάρι  Στουτγκάρδη-Κολωνία. Αργότερα και για την Πρέμιερ Λιγκ Αγγλίας, η Άστον Βίλα φιλοξενεί τη Λιντς.

Aston Villa-Leeds

ΣΤΟΥΤΓΚAΡΔΗ – ΚΟΛΩΝIA (21:30)

Η Στουτγκάρδη νίκησε με σκορ 2-0 στο Βερολίνο τη Χέρτα, παραμένοντας αήττητη για τρίτη αγωνιστική. Σκόραρε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο (9′, 68′), στη συνέχεια έπαιξε προσεκτικά και διαφύλακε το αποτέλεσμα. Ικανοποιητική μέχρι στιγμής παρουσία στη φετινή Μπουντεσλίγκα, σε τέσσερα παιχνίδι έχει συγκεντρώσει επτά βαθμούς. Συνολικός απολογισμός: δύο νίκες, μία ισοπαλία και μία ήττα. Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν οι τρεις από τις τέσσερις φετινές υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα. Στο αγωνιστικό σκέλος δεν υπολογίζονται οι Μόλα, Άντον, Μαυροπάνος (αμυντικοί) και Τόμι (μέσος).

Η Κολωνία προέρχεται από εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με αντίπαλο την Αϊντραχτ Φρανκφούρτης. Πίσω στο σκορ με πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ισοφάρισε στο 52′ και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Μετά από τέσσερις αγωνιστικές στο φετινό πρωτάθλημα, αγνοεί τη χαρά της νίκης και με μόλις ένα πόντο πραγματοποιεί κάκιστο ξεκίνημα. Απολογισμός μία ισοπαλία και τρεις ήττες, καταλαμβάνοντας τη 16η θέση. Απέτυχε να κρατήσει το μηδέν σε όλα τα φετινά παιχνίδια στην Μπουντεσλίγκα. Εκτός αποστολής οι Χέκτορ, Χέγκερ (χαφ) και Κάιντζ (μεσοεπιθετικός). Αμφίβολη η συμμετοχή των Κλέμενς (μέσος) και Τίλεμαν (εξτρέμ).

ΠΡΟΒΛΕΨΗ: H Κολωνία δέχεται γκολ με χαρακτηριστική ευκολία και είναι αναγκασμένη να ξεπεράσει το αρχικό μούδιασμα. Η Στουτγκάρδη μεσοεπιθετικά βρίσκει λύσεις, ταυτόχρονα εντοπίζονται κενά στην αμυντική λειτουργία. Ζευγάρι που λογικά θα κυμανθεί σε υψηλό σκορ, ποντάρισμα στο combo Goal/Goal+Over 2.5 Goal σε απόδοση 1.83 στο Stoiximan.

ΑΣΤΟΝ ΒIΛΑ – ΛΙΝΤΣ (22:00) Άστον Βίλα – Λιντς

Η Άστον Βίλα συνέχισε το ονειρικό ξεκίνημα στη φετινή Πρέμιερ Λιγκ Αγγλίας, με το εκτός έδρας τρίποντο 1-0 επί της Λέστερ. Πέτυχε το καθοριστικό γκολ στις καθυστερήσεις, χωρίς να αφήσει χρονικά περιθώρια αντίδρασης στους γηπεδούχους. Τέταρτη νίκη σε ισάριθμες αγωνιστικές, μαζί με τη Μίλαν είναι οι δύο ομάδες στα πέντε κορυφαία ευρωπαϊκά πρωταθλήματα που έχουν το απόλυτο. Με 12 βαθμούς βρίσκεται στη δεύτερη θέση, απέχει στο -1 από την κορυφή, αλλά έχει και ένα παιχνίδι λιγότερο. Παραμένει αήττητη για οκτώ διαδοχικές υποχρεώσεις (πέρσι και φέτος) στην Πρέμιερ Λιγκ, με απολογισμό: έξι νίκες και δύο ισοπαλίες. Δεν προέκυψαν νέα προβλήματα απουσιών για τον τεχνικό Ντιν Σμιθ. Λογικά προλαβαίνει ο Κέναν Ντέιβις (επιθετικός).

Η Λιντς ηττήθηκε εντός έδρας με σκορ 1-0 από τη Γουλβς, σε παιχνίδι που δέχθηκε το γκολ στο 70ο λεπτό. Στη συνέχεια απέτυχε να βγάλει αντίδραση, έμεινε στο απόλυτο μηδέν και για δεύτερη σερί αγωνιστική μακριά από το τρίποντο. Παράλληλα απέτυχε να σκοράρει για πρώτη φορά στο φετινό πρωτάθλημα, μετά από τέσσερα διαδοχικά παιχνίδια. Μετά από πέντε αναμετρήσεις στην Πρέμιερ Λιγκ έχει μαζέψει επτά βαθμούς, με συνολικό απολογισμό: δύο νίκες, μία ισοπαλία και δύο ήττες. Προέρχεται από τρία διαδοχικά Under 2.5 Goal. Στο αγωνιστικό κομμάτι ο Μαρσέλο Μπιέλσα δεν υπολογίζει στους Ντιέγκο Γιορέντε (αμυντικός) και Κάλβιν Φίλιπς (μέσος). Αμφίβολη η συμμετοχή του Λίαμ Κούπερ (αμυντικός).

ΠΡΟΒΛΕΨΗ: Η Άστον Βίλα προσφέρεται σωστά σε τιμές φαβορί, καθώς βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση. Η Λιντς καλείται να αντιδράσει και να αποδείξει, πως μπορεί να ανταπεξέλθει στις δυσκολίες της Πρέμιερ Λιγκ. Περιμένουμε ζευγάρι λεπτομερειών και αξίζει να ρισκάρουμε στην ισοπαλία, με απόδοση 3.55 στο Stoiximan.