Όλες οι αποδόσεις του Αστέρας Τρίπολης – Παναθηναϊκός εδώ!

Ακόμη τέσσερις ομάδες μπαίνουν στην κούρσα του νέου πρωταθλήματος. Στην αναμέτρηση που ξεχωρίζει από το πρόγραμμα της Κυριακής, ο Παναθηναϊκός κάνει πρεμιέρα στην Τρίπολη κόντρα στον Αστέρα. Στο άλλος ματς της ημέρας, ο Ατρόμητος υποδέχεται στο Περιστέρι τον Βόλο.

Οι «πράσινοι» εμφανίζονται αρκετά ανανεωμένοι, σε σχέση με το πως ολοκληρώθηκε η προηγούμενη αγωνιστική περίοδος. Ο Ντάνι Πογιάτος πλέον είναι ο προπονητής της ομάδας, παίρνοντας την σκυτάλη από τον Γιώργο Δώνη, ενώ και μεταγραφικά ο Παναθηναϊκός εμφανίστηκε αρκετά… δραστήριος. Κι αν ο Καρλίτος αποκτήθηκε μεσούσης της σεζόν 2019-20, με ορίζοντα αυτή του 2020-21, ακολούθησαν ακόμη έξι μεταγραφές! Φακούντο Σάντσες, Αΐτορ Κανταλαπιέδρα, Λούκας Βιγιαφάνες, Χουνκάρ, Σαβιέ και Φραν Βέλεθ είναι οι έως τώρα παίκτες που ο Τσάβι Ρόκα έντυσε στα πράσινα.

Αστέρας Τρίπολης – Παναθηναϊκός:  το βρίσκεις στη Sportingbet |21 +

Ξεκάθαρα, λοιπόν, ο Παναθηναϊκός έχει βλέψεις για κάτι καλύτερο την φετινή αγωνιστική περίοδο, θέλοντας να παρουσιαστεί ακόμη πιο ανταγωνιστικός. Ωστόσο, στα μέχρι τώρα φιλικά,  επιθετικά δεν αποδίδει τα αναμενόμενα. Ένα γκολ σε τρία φιλικά για την ομάδα του Ντάνι Πογιάτος, που θα κάνει πρεμιέρα σε μία έδρα που παραδοσιακά τον δυσκολεύει.

Σε αγώνες για την Super League μετρά μόλις μία νίκη, με το ευρύ 5-0, στις έξι τελευταίες επισκέψεις του στην έδρα του Αστέρα Τρίπολης. Ισόπαλα και μάλιστα με το ίδιο σκορ, 1-1, ήρθαν τα δύο τελευταία ματς των ομάδων για το πρωτάθλημα, ενώ προηγουμένως οι γηπεδούχοι επικράτησαν 1-0. Συνολικά επτά αγώνες ολοκληρώθηκαν χωρίς νικητή, τρεις φορές ο Παναθηναϊκός έφυγε με το διπλό από την Τρίπολη, ενώ ο Αστέρας έχει υπέρ του τρεις ακόμα νίκες, για να ολοκληρωθεί η προϊστορία του ζευγαριού για το πρωτάθλημα.

Σούπερ Λιγκ: Όλες οι πιθανότητες παίζουν εδώ! |21+