Με το 1.83 της Ίντερ και τα γκολ στο «Άνφιλντ»

Το πρόγραμμα του Σαββάτου (31/10) περιλαμβάνει αγωνιστική δράση από Ιταλία και Αγγλία. Στη Σέριε Α, η Ίντερ υποδέχεται την απογοητευτική Πάρμα και έχει τον πρώτο λόγο. Λίγο αργότερα στην Πρέμιερ Λιγκ. η Λίβερπουλ φιλοξενεί τη φορμαρισμένη Γουέστ Χαμ.

Liverpool-West Ham United

ΙΝΤΕΡ – ΠΑΡΜΑ (19:00)

Η Ίντερ κόλλησε στο εκτός έδρας 0-0 με αντίπαλο τη Σαχτάρ Ντόνετσκ. Μετά από δύο αναμετρήσεις στον όμιλο του Τσάμπιονς Λιγκ, έχει ισάριθμες ισοπαλίες και ακολουθούν τα διπλά παιχνίδια κόντρα στη Ρεάλ Μαδρίτης. Στο πρωτάθλημα Ιταλίας προέρχεται από το εκτός έδρας τρίποντο με σκορ 2-0 στη Γένοβα επί της Τζένοα. Δυσκολεύτηκε στο πρώτο ημίχρονο, στη συνέχεια πίεση τους γηπεδούχους και σκόραρε δύο φορές με τους Λουκακού (64′) και Ντ’ Αμπρόσιο (79′). Επέστρεψε στις νίκες μετά από δύο αγωνιστικές, ταυτόχρονα κράτησε το μηδέν για πρώτη φορά στη φετινή Σέριε Α και έπειτα από τέσσερις αναμετρήσεις. Καταλαμβάνει την 4η θέση με 10 βαθμούς, απέχει στο -5 από την πρωτοπόρο Μίλαν.

Η Πάρμα μεσοβδόμαδα επικράτησε εντός έδρας 3-1 απέναντι στην Πεσκάρα για το ιταλικό Κύπελλο. Στη Σέριε Α Ιταλίας είχε προηγηθεί η εντός έδρας ισοπαλία με σκορ 2-2 με τη Σπέτσια, σε αναμέτρηση που ισοφάρισε με πέναλτι στις καθυστερήσεις. Νωθρό ξεκίνημα στο φετινό πρωτάθλημα, μετά από πέντε αγωνιστικές έχει συγκομιδή τεσσάρων βαθμών και μόλις μία νίκη με απολογισμό: μία ισοπαλία και τρεις ήττες. Απέτυχε να κρατήσει το μηδέν σε τέσσερις αναμετρήσεις, σκοράρει για πέντε διαδοχικές υποχρεώσεις σε όλες τις διοργανώσεις.

ΠΡΟΒΛΕΨΗ: Ζευγάρι με ξεκάθαρο φαβορί, η Ίντερ αναμένεται να πάρει το τρίποντο. Η Πάρμα δεν πείθει πως είναι ικανή να κάνει τη ζημιά, αντίθετα περιμένουμε να ηττηθεί και με σχετική ευκολία. Επιλογή το combo bet 1+Over 2.5 Goal με απόδοση 1.83 στο Stoiximan.

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ – ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ (19:30)

H Λίβερπουλ νίκησε μεσοβδόμαδα με το εντός έδρας 2-0 τη Μίντιλαντ. Δυσκολεύτηκε στο πρώτο ημίχρονο, στη συνέχεια ανέβασε απόδοση και σκόραρε δύο φορές. Μετά από δύο αγωνιστικές στον όμιλο του Τσάμππιονς Λιγκ μετράει ισάριθμα τρίποντα, ακολουθεί (03/11) η αναμέτρηση στην Ιταλία με αντίπαλο την Αταλάντα. Στο πρωτάθλημα προέρχεται από οριακή νίκη στο «Άνφιλντ», με σκορ 2-1 απέναντι στη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, σε παιχνίδι που βρέθηκε να χάνει μόλις στο 2ο λεπτό. Ισοφάρισε πριν βγει το ημίχρονο με τον Φιρμίνο, το ανέτρεψε στο 64ο λεπτό με γκολ του Ντιόγο Ζότα. Μετά από έξι αγωνιστικές στη φετινή Πρέμιερ Λιγκ, έχει μαζέψει 13 βαθμούς και συγκατοικεί στην κορυφή με την Έβερτον. Απέτυχε να κρατήσει το μηδέν στα τέσσερα τελευταία ματς στο πρωτάθλημα, σε όλα εμφανίστηκε το Goal/Goal+Over 2.5 Goal. Σταθερά εκτός πλάνων ο τραυματίας Φαν Ντάικ (βασικός στόπερ).

Η Γουέστ Χαμ απέσπασε εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με αντίπαλο τη Μάντσεστερ Σίτι. Επιβεβαίωσε το θετικότατο μομέντουμ, παραμένοντας αήττητη για τέσσερις διαδοχικές υποχρεώσεις στην αγγλική Πρέμιερ Λιγκ. Απολογισμός: δύο νίκες και δύο ισοπαλίες, μετά από έξι ματς στο φετινό πρωτάθλημα έχει συγκομιδή οκτώ βαθμών και η πορεία κρίνεται ικανοποιητική. Ξεπέρασε το αρχικό μούδιασμα, όταν και ηττήθηκε στα δύο πρώτα παιχνίδια. Σκοράρει για πέντε σερί ματς στο πρωτάθλημα, απέτυχε να το πράξει μόνο στην πρεμιέρα στις 12/09 και το 0-2 από τη Νιούκαστλ.

ΠΡΟΒΛΕΨΗ: H Λίβερπουλ παρουσιάζεται ασταθής ανασταλτικά, τη στιγμή που η Γουέστ Χαμ μεσοεπιθετικά βρίσκει λύσεις απέναντι στους «μεγάλους». Ζευγάρι με προδιάθεση για μεγάλο σκορ και δεν αποκλείουμε καθόλου το ενδεχόμενο να συμβεί από το πρώτο ημίχρονο. Αξίζει να ρισκάρει με το Over 1.5 Goal στο Α’ 45λεπτο σε απόδοση 2.02 στο Stoiximan.