Γκολ σε Σουηδία και Βέλγιο με 2.02 και 1.75

Το πρόγραμμα της Δευτέρας (24/08), περιλαμβάνει αναμετρήσεις από τα πρωταθλήματα σε Σουηδία και Βέλγιο. Για τη 17η αγωνιστική στην Άλσβενσκαν, η Νόρκεπινγκ υποδέχεται τη Χάκεν σε παιχνίδι που συγκεντρώνει τεράστιο ενδιαφέρον. Σιντ Τρούιντεν και Οστάνδη ολοκληρώνουν το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής στην Προ Λιγκ (Pro League), σε ισορροπημένο ζευγάρι.

norrkoping-hacken

ΝΟΡΚΕΠΙΝΓΚ – ΧΑΚΕΝ (20:00)

Η Νόρκεπινγκ επέστρεψε στις νίκες μετά από πέντε αγωνιστικές, με το εκτός έδρας 3-1 απέναντι στην Γκέτεμποργκ. Σκόραρε δύο φορές μέχρι το 29ο λεπτό, στη συνέχεια έκανε σωστή διαχείριση και πήρε δίκαια το τρίποντο. Συνεχίζει να προβληματίσει αμυντικά, δυσκολεύεται να κρατήσει το μηδέν και δέχεται γκολ για έξι διαδοχικές αναμετρήσει στο πρωτάθλημα. Βρίσκεται στην 4η θέση με 28 βαθμούς, απέχει στο -2 από την τριάδα. Μαζί με την πρωτοπόρο Μάλμε διαθέτει την καλύτερη επίθεση (35 γκολ) στην κατηγορία, έχει και ένα παιχνίδι λιγότερο. Δεν προέκυψαν νέα προβλήματα απουσιών, σταθερά εκτός πλάνων 2-3 μακροχρόνιοι.

Η Χάκεν νίκησε εντός έδρας με σκορ 2-1 τη Βάρμπεργκ, πετυχαίνοντας δεύτερο σερί τρίποντο. Σκόραρε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο (11′, 63′), απλά δέχθηκε τη μείωση στην τελευταία φάση και παραμένει σε απόσταση βολής από την 3η θέση. Με 27 βαθμούς σε 16 αγωνιστικές, καταλαμβάνει την 5η θέση και στοχεύει ακόμα υψηλότερο στο βαθμολογικό πίνακα. Χωρίς ισοπαλία στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές, με απολογισμό τρεις νίκες και δύο ισοπαλίες. Σε αυτό το διάστημα οι τέσσερις υποχρεώσεις ολοκληρώθηκαν με Goal/Goal+Over 2.5. Διαθέτει τη δεύτερη καλύτερη άμυνα στο φετινό πρωτάθλημα, με 17 τέρματα παθητικό. Δεν υπολογίζονται οι τραυματίες Αμπράχαμσον (βασικός τερματοφύλακας) και Γιούσεφ (μέσος).

ΠΡΟΒΛΕΨΗ: Αμφότερες με βλέψεις τριάδας, σε αναμέτρηση που όλα τα αποτελέσματα μοιάζουν πιθανά. Νόρκεπινγκ και Χάκεν διαθέτουν ποιότητα μεσοεπιθετικά, σκοράρουν με ευχέρεια και καταλήγουμε στο ασιατικό Over 3 γκολ με απόδοση 2.02 στην Bet365.

ΣΙΝΤ ΤΡΟΥΙΝΤΕΝ – ΟΣΤΑΝΔΗ (21:45)

Η Σιντ Τρούιντεν ηττήθηκε 3-1 στις Βρυξέλλες από την Άντερλεχτ, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής. Πίσω στο σκορ από το 41ο λεπτό, στη συνέχεια έμεινε με αριθμητικό μειονέκτημα (49′) και δέχθηκε άμεσα το δεύτερο. Τυπική διαδικασία η συνέχεια, μείωσε στο 88′ και στις καθυστερήσεις μάζεψε για τρίτη φορά την μπάλα από την εστία της. Μία νίκη και μία ήττα ο απολογισμός στο φετινό πρωτάθλημα, σε ισάριθμα παιχνίδια εμφανίστηκε το Goal/Goal+Over 2.5. Στο αγωνιστικό κομμάτι δεν υπολογίζονται οι βασικοί Σανκχόν (αμυντικός) και Ντε Ρίντερ (εξτρέμ). Ο πρώτος είναι τιμωρημένος, ενώ ο δεύτερος αποκόμισε σοβαρό τραυματισμό.

Η Οστάνδη ηττήθηκε 1-0 στην έδρα της Σαρλερουά, σε παιχνίδι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Μοιρασμένο ζευγάρι, στο πρώτο ημίχρονο πραγματοποίησε θετική εμφάνιση, δέχθηκε το καθοριστικό γκολ στο 76′ και απέτυχε να αντιδράσει. Μετά από δύο αγωνιστικές στο φετινό πρωτάθλημα μετράει ισάριθμες ήττες, ενώ τα δύο από τα τρία γκολ τα δέχθηκε μετά το 70ο λεπτό. Αγνοεί τη χαρά της νίκης για επτά (μία ισοπαλία, έξι ήττες) διαδοχικά ματς στην κατηγορία (πέρσι και φέτος), πιο πρόσφατη στις 01/02/20. Παραμένει σταθερά εκτός πλάνων ο τραυματίας Καπόν (αμυντικός).

ΠΡΟΒΛΕΨΗ: Η Σιντ Τρούιντεν έχει ξεκινήσει καλύτερα στη σεζόν, τη στιγμή που η Οστάνδη αδικείται από τη βαθμολογική συγκομιδή. Η εικόνα της είναι σαφέστατα ανώτερη από τις δύο σερί ήττες και τη μηδενική βαθμολογική συγκομιδή, αναμένεται να βγάλει αντίδραση και όλα οδηγούν σε αμφίρροπη αναμέτρηση. Ποντάρισμα στο Over 2.5 γκολ σε απόδοση 1.75 στο Stoiximan.