Γκολ με 2.75 στην Ιταλία και Σκωτία με 1.97

Αρκετά περιορισμένο από επιλογές το πρόγραμμα της Πέμπτης (20/08). Στη Σκωτία και σε εξ αναβολής αναμέτρηση για τη δεύτερη αγωνιστική, η Σεντ Τζόνστον υποδέχεται την Αμπερντίν. Στη Σέριε Β Ιταλίας διεξάγεται ο δεύτερος τελικός για τα πλέι οφ ανόδου, με τη Σπέτσια να αντιμετωπίζει τη Φροζινόνε.

ΣΕΝΤ ΤΖΟΝΣΤΟΝ – ΑΜΠΕΡΝΤΙΝ (21:30)

Η Σεντ Τζόνστον επικράτησε εκτός έδρας με σκορ 2-1 απέναντι στην Κιλμάρνοκ. Πρώτη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα Σκωτίας, σε αναμέτρηση που έμεινε πίσω στο σκορ (61′), εκμεταλλεύθηκε το αριθμητικό πλεονέκτημα και έκανε την ανατροπή από το 85′ και μετά. Απέτυχε να κρατήσει το μηδέν σε τρεις αγωνιστικές, σε όλες εμφανίστηκε το σύνολο τερμάτων 2-3. Μόλις μία ήττα στις 10 τελευταίες υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα (πέρσι και φέτος), με απολογισμό τέσσερις νίκες και πέντε ισοπαλίες.

H Αμπερντίν δεν έχει αγωνιστεί από τις αρχές του μήνα, καθώς οκτώ ποδοσφαιριστές «έσπασαν» την καραντίνα και δύο εξ αυτών βρέθηκαν θετικοί Covid-19. Στο μοναδικό παιχνίδι που έχει δώσει μέχρι στιγμής, ηττήθηκε 1-0 εντός έδρας από τη Ρέιντζερς με γκολ στο 21ο λεπτό. Στις τελευταίες έξι αναμετρήσεις τα βρίσκει σκούρα απέναντι στη Σεντ Τζόνστον, μετράει μόλις μία νίκη και έχει απολογισμό τρεις ισοπαλίες και δύο ήττες. Στο αγωνιστικό κομμάτι δεν υπολογίζεται ο τιμωρημένος Κονσίντιν (αμυντικός).

ΠΡΟΒΛΕΨΗ: Η Αμπερντίν δεν έχει αγωνιστικό ρυθμό, ταυτόχρονα διατηρεί αρνητική πρόσφατη παράδοση με τη Σεντ Τζόνστον. Αμφίρροπη αναμέτρηση και ανοιχτή σε κάθε αποτέλεσμα, που αναμένεται να κριθεί στις λεπτομέρειες. Ποντάρισμα στα 2-3 τέρματα με απόδοση 1.97 στο Stoiximan, επιλογή που καλύπτει μπόλικα ενδεχόμενα και έχει επιβεβαιωθεί στα τρεις φετινές αναμετρήσεις των γηπεδούχων.

ΣΠΕΤΣΙΑ – ΦΡΟΖΙΝΟΝΕ (22:15)

*Δεύτερος τελικός για τα πλέι οφ ανόδου στη Σέριε Β Ιταλίας. Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ, σε περίπτωση που οι δύο ομάδες σκοράρουν τον ίδιο συνολικό αριθμό τερμάτων έπειτα σε 180 λεπτά, την άνοδο θα πάρει η ομάδα που τερμάτισε πιο ψηλά (Σπέτσια) στη βαθμολογία στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος.

Η Σπέτσια νίκησε με σκορ 1-0 στην έδρα της Φροζινόνε στον πρώτο τελικό για τα πλέι οφ ανόδου. Πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 21ο λεπτό, στη συνέχεια απείλησε και απειλήθηκε και κράτησε μέχρι τέλους το προβάδισμα. Μία ήττα στις έξι τελευταίες αναμετρήσεις στη Σέριε Β Ιταλίας, με τρεις νίκες και δύο ισοπαλίες απολογισμό. Με Under 2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν τα έξι από τα οκτώ πρόσφατα παιχνίδια στην κατηγορία. Δεν υπολογίζονται οι τραυματίες Καπραντόζι και Μαρκίτσα Μαρκίτσα (αμυντικοί).

Η Φροζινόνε ηττήθηκε (1-0) και πλέον βρίσκεται με την πλάτη στον τοίχο. Καλείται να σκοράρει στο «Αλμπέρτο Πίκο» τουλάχιστον δύο φορές για να διατηρηθεί ζωντανή στη μάχη της ανόδου. Προέρχεται από τρία διαδοχικά Under 2.5 γκολ, ενώ πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια εμφάνισαν χαμηλό σκορ. Μετράει μόλις μία νίκη (σε 90λεπτο) στις οκτώ πρόσφατες εκτός έδρας υποχρεώσεις, με απολογισμό τέσσερις ισοπαλίες και τρεις ήττες. Στο αγωνιστικό κομμάτι δεν υπολογίζονται οι Ντ’ Ελία (αμυντικός) και Ντιονίζι (βασικός επιθετικός).

ΠΡΟΒΛΕΨΗ: H Φροζινόνε χρειάζεται να σκοράρει τουλάχιστον δύο φορές, γεγονός που την αναγκάζει να ρισκάρει σε μεγάλο βαθμό. Η Σπέτσια θα παραταχθεί με την ψυχολογία στα ύψη, αναμένεται να βρει κενούς χώρους και διαθέτει την ποιότητα να σκοράρει. Τα πολλά τέρματα προσφέρονται σε δελεαστική απόδοση, επιλογή το combo Goal/Goal+Over 2.5 με απόδοση 2.75 στην Bet365.