Εμπιστοσύνη στις έδρες με 1.70 και 1.95

Περιορισμένο από επιλογές το πρόγραμμα της Δευτέρας (12/10), όπου απουσιάζουν τα «μεγάλα» παιχνίδια. Στη δεύτερη κατηγορία της Σουηδίας, η ανεβασμένη Εσκιλστούνα υποδέχεται την ντεφορμέ Έργκριτε. Για την 4η αγωνιστική στη Νάσιοναλ Λιγκ Αγγλίας, η Ρέξαμ φιλοξενεί τη Μέιντενχεντ, που ακόμα δεν έχει βαθμό στο φετινό πρωτάθλημα.

ΕΣΚΙΛΣΤΟΥΝΑ – ΕΡΓΚΡΙΤΕ (20:00)

Η Εσκιλστούνα επικράτησε με σκορ 3-2 στην εκτός έδρας αναμέτρηση με αντίπαλο τη Σούντσβαλ. Δεύτερη διαδοχική νίκη στη Superettan Σουηδίας, διεύρυνε το αήττητο σερί σε τέσσερις αγωνιστικές με απολογισμό: τρεις νίκες και μία ισοπαλία. Κατάφερε να κρατήσει ανέπαφη την εστία της, σε τρεις περιπτώσεις στο συγκεκριμένο διάστημα. Με No Goal ολοκληρώθηκαν οι πέντε από τις έξι τελευταίες αναμετρήσεις στην κατηγορία. Μόλις μία εντός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα σε πέντε παιχνίδια, έχοντας συγκεντρώσει πέντε πόντους. Δεν υπολογίζεται ο τιμωρημένος Λιούνμπεργκ (μέσος).

Η Έργκριτε ηττήθηκε με σκορ 3-1 στην εντός έδρας αναμέτρηση με αντίπαλο την Μπράγκε. Δεν βρίσκεται σε καλή κατάσταση, δυσκολεύεται να κρατήσει το μηδέν και σε γενικές γραμμές, προβληματίζει έντονα με την απόδοσή της. Αγνοεί τη νίκη για τέσσερις διαδοχικές αγωνιστικές, με απολογισμό μία ισοπαλία και τρεις ήττες. Το Under 2.5 Goal εμφανίστηκε στα 7 από τα 9 τελευταία παιχνίδια στο πρωτάθλημα. Στο πιο πρόσφατο παιχνίδι γνώρισε τον αποκλεισμό στο Κύπελλο από την Λόντε, ομάδα τέταρτης κατηγορίας. Στο αγωνιστικό κομμάτι δεν υπολογίζεται ο Βέντε (χαφ).

ΠΡΟΒΛΕΨΗ: Σε θετικότατο μομέντουμ η Εσκιλστούνα, με την Έργκριτε να προέρχεται από σειρά αρνητικών αποτελεσμάτων. Δύσκολα θα αλλάξει η ψυχολογία των φιλοξενούμενων, δίνουμε προβάδισμα στην έδρα, αλλά ο άσος χρειάζεται κάλυψη. Ποντάρισμα στο συνδυαστικό 1Χ+Over 1.5 Goal με απόδοση 1.95 στο Stoiximan.

ΡΕΞΑΜ – ΜΕΪΝΤΕΝΧΕΝΤ (21:45)

Η Ρέξαμ προέρχεται από εκτός έδρας τρίποντο 1-0 απέναντι στη Γέοβιλ, με το γκολ στο 11ο λεπτό να κάνει τη διαφορά στην αναμέτρηση. Έπαιξε προσεκτικά, πήρε ελάχιστα ρίσκα και με όπλο την καλή άμυνα, κατάφερε να κρατήσει το μηδέν μέχρι το τέλος. Δεύτερη νίκη στις τρεις φετινές αγωνιστικές στην αγγλική Νάσιοναλ Λιγκ, έχει συγκομιδή έξι πόντους και η εκκίνηση στη σεζόν κρίνεται με θετικό πρόσημο. Το No Goal εμφανίστηκε στις δύο πρόσφατες αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα, που συνδυάστηκαν με Under 1.5 Goal. Από το σημερινό παιχνίδι θα απουσιάσει ο βασικός στη μεσαία γραμμή Τζέφρι.

H Μέιντενχεντ συνέχισε τις τραγικές εμφανίσεις και ηττήθηκε εντός έδρας με 4-0 από τη Χάρτλπουλ. Πίσω στο σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, στη συνέχεια δεν είχε εναλλακτικό πλάνο και κατέρρευσε, δεχόμενη ακόμα δύο τέρματα μέχρι το 51ο λεπτό και το τέταρτο στο 83′. Αυτή ήταν η τρίτη ήττες σε ισάριθμες αγωνιστικές στο φετινό πρωτάθλημα, βρίσκεται ουραγός στη βαθμολογία και παραμένει άποντη. Διαθέτει τη χειρότερη άμυνα στην κατηγορία, με 10 τέρματα παθητικό και σκοράρει μόλις δύο γκολ σε αυτό το διάστημα. Με Over 2.5 Goal ολοκληρώθηκαν όλες οι φετινές υποχρεώσεις στη Νάσιοναλ Λιγκ Αγγλίας. Δεν αναφέρονται νέα προβλήματα απουσιών.

ΠΡΟΒΛΕΨΗ: Αποκαρδιωτική η εικόνα της Μέιντενχεντ, που αγωνιστικά δεν στρίβει με τίποτα. Σε καλή κατάσταση η Ρέξαμ, που προέρχεται από νίκη και ταυτόχρονα αμυντικά δεν εμπνέει εμπιστοσύνη. Περιμένουμε να επιβεβαιωθεί ο άσος, που προσφέρεται σε απόδοση 1.70 στο Stoiximan.